(Japan) 10 th August | 2022 | Wednesday | 9:10:59 PM || (Nepal) 5:55:59 PM
 
 

'महिला हिंसा मानवता विरुद्धको प्रहार'

धनकुटामा शिक्षकबाट बालिका अनि भक्तपुरमा युवतीमाथि सामुहिक बलात्कार काण्ड : Wednesday, 27 May, 2020

संसार भर कोरोना भाईरसको आक्रान्त फैलिरहेको समयमा नेपालमा भने लैंगिक हिंसा बिरुद्धको लजास्पद घटनाहरु भइरहेका...

राष्ट्रघात गर्ने बिरुद्ध कुर्लिनु अघि म कति राष्ट्रबादी छु भनेर सोच्ने की ?

Kamal Bastola : Monday, 25 May, 2020

आजकाल नेपालमा राष्ट्रियता भन्ने शब्दको खुबै चर्चा भएको पाइन्छ । खै हाम्रो समाज त के भयो...

कोरोना राहतमा जापानी र बिदेशी विद्यार्थीलाई भिन्दाभिन्दै मापदण्ड भेदभावपूर्ण -जिज्ञान कुमार थापा

: Friday, 22 May, 2020

जापान सरकारले कोरोना भाइरसको असरले आर्थिक समस्यामा परेका बिधार्थीहरुलाई दिइने सहयोगमा जापानी बिधार्थी लाई भन्दा...

मनिषा कोईरालाको ट्विटले आत्तिने ईण्डिया ४२ हजार गोर्खा सैनिक जाग्दा के होला ?

राजन थापा : Thursday, 21 May, 2020

प्यारी नेपाली आमाको छोरी बलिउडकी चर्चित नायिका मनिषा कोईराला ज्यु हजुरलाई स्वलुट छ ।हजुरले नेपाली...

महिला उत्प्रेरणाका लागि पुरूषत्वलाई सही सिमामा राखौं

Keshab Thapa : Tuesday, 19 May, 2020

हाम्रो नेपाली समाज, दक्षिण एसियाली समाज र सायद सम्पूर्ण बलवान समाजमा पुरूषत्वको आडमा आडम्बर व्याप्त...

कृषि क्षेत्रमा कोरोनाको प्रभाव, चुनौती र अवसर :मिन राज भण्डारी

: Friday, 15 May, 2020

देशको ठूलो जनसंख्या लगभग ७० प्रतिशत कृषि पेशामा संलग्न भएको र २७ प्रतिशत कुल ग्राहस्थ...

आखिर किन हुन्छ त निको भइसकेका व्यक्तिमा पुनः कोरोना पोजिटिभ ?

: Wednesday, 13 May, 2020

पिसिआर विधि भाइरसको आरएनए पत्ता लगाउन गरिने एक परीक्षण हो, सक्रिय (लाइभ) भाइरस पहिचान गर्ने...

जापानमा नेपाली विद्यार्थीहरुका आगामी समय थप कठिन

: Sunday, 10 May, 2020

बिहानै मोबाइलको म्यासेन्जर मा म्यासेज आयो 'दाई भिसा सकिन लाग्यो अब के गर्ने ?' पिडा...

स्वदेशी उत्पादन, स्वदेशी उपभोग -चित्र बहादुर केसी

: Thursday, 07 May, 2020

विश्वव्यापी रुपमा फैलिएको कोभिड-१९ (कोरना भाइरस) महामारीका कारण साढे २ लाख भन्दा बढीको मृत्यु भइसकेको...

नेपाल जान मेरो 'लगेज रेडी' !

: Sunday, 03 May, 2020

सामान्य ज्वरो, रुघाखोकी वा टाउको दुख्दा समेत छुट्टी नगरी काममा होमिने हामि नेपालीहरुलाई अहिले यो...

नेकपा कलह 'कहि नभएको जात्रा हाडिगाउँमा' -भवानी पन्त

: Thursday, 30 April, 2020

पछिल्लो केहि महिना यता विश्व कोरोनाको संक्रमणले थलित बनेको छ । नेपालमा तुलनात्मक रुपमा संक्रमितको...

COVID-19 Pandemic : A striking indication to be self-reliant in Agriculture for Nepal

: Monday, 27 April, 2020

‘ Agriculture not only gives riches to a nation, but the only riches she can...

'खल्लो गोल्डेन वीक'

: Sunday, 26 April, 2020

संगिता भट्ट - विश्वका विकसित र व्यस्त मुलुकमा रोजगारकर्ता र दाताले एक हप्ता बिदा ए...

कोरोनाको कहरमा जापानमा 'कोम्बिनी'को डर

: Friday, 24 April, 2020

इन्दिरा खनाल-जापान ।कोरोना भाइरस कोभिड–१९ संसारभर महामारीको रुपमा फैलिदै छ ।  बच्चादेखी वृद्धवृद्धा सम्मको मानसिकतामा...

औचित्य सकियो अफवाह फैलाउने गैरआवासीय नेपाली संघको, एनआरएनए बन्द होस् -सन्तोषजङ्ग मल्ल

: Wednesday, 22 April, 2020

संसार यतिबेला कोरोनाका कारण आक्रान्त छ । विश्वभर महामारीको रूप लिइरहेको कोरोना भाइरसको प्रत्यक्ष प्रभावका...