(Japan) 10 th August | 2022 | Wednesday | 8:12:19 PM || (Nepal) 4:57:19 PM
 
 

'परदेशी जिवन अनि चाडवाडको नियास्रो' -निर्मल घिमिरे

NIRMAL GHIMIRE : Monday, 08 August, 2022

आमा...घर तिर सबै जना सन्चै हुनुहुन्छ होला नि है ? कान्छी के गर्दै छे ? मैले...

नेपाल मन पराउने, नेपालीलाई मायाँ गर्ने एक जापानी : जसले ११८ पटक नेपाल यात्रा गरिसके

Gokarna Adhikari : Friday, 05 August, 2022

टोकियो, जापान ।जापानी सेनाको तर्फबाट युद्धमोर्चामा होमिनुभएका उहाँको पिता दोस्रो बिश्वयुद्धको अन्तिम प्रहरमा नियन्त्रित चिनियाँ...

हामी कति घटिया राजनीति गर्छौँ ! : नारायण गाउले

: Wednesday, 27 July, 2022

दुई वर्षअघिसम्म प्रतिनिधिसभामा नागरिकता विधेयकमाथि छलफल हुँदै थियो । तत्कालीन नेकपा सरकारसँग झन्डै दुई तिहाई...

जापानमा 'नर्सिङ' सेवाप्रति नेपालीहरुको सोच किन यति संकिर्ण ?

sangita bista : Sunday, 24 July, 2022

समाजसेवा गरिररहेको पारिवारिक पृष्ठभुमीमा हुर्केको भएर होला सायद मलाई सानै उमेर देखि नै पशुपन्छी, जनावरको...

जापानको भन्दा नेपालको चुनाव रमाईलो !

प्रहार जैशी : Wednesday, 13 July, 2022

ब्यस्तताका कारण होला सायद जापानका मान्छेहरु धेरै लामो समय गफ गरेर बसेको देखिदैन । चोकचोकमा...

‘परदेशमा कोरोना महामारिमा जीवन गुजारा चलाईदिएका अभिभावक गुमाउदा एक्लो भएको महसुस’

: Sunday, 10 July, 2022

जापानका पूर्व प्रधानमंत्री सिन्जो आबे जापानमा मात्रै नभएर विश्वभर चिनिएका लोकप्रीय राजनीतिज्ञ हुन् । सन्...

जापानमा ह्याण्ड क्यास काम, ह्याण्ड क्यास बारे बुझ्नै पर्ने कुरा

Bhupal Man Shrestha, Ph.D. : Tuesday, 05 July, 2022

आजकाल सामाजिक संजाल या ब्यक्तिगत रुपमा पनि Hand Cash काम अर्थात काम गरेको तलब बैंक...

'सुसाईड नोट’

NIRMAL GHIMIRE : Monday, 27 June, 2022

करिब करिब रातीको साढे बार्ह जती बजेको होला । बिमला सबै घरधन्दा सकेर टि भि...

रवि लामिछानेमा मैले ईमान्दारिताको खडेरी महशुस गरें !

Shantiman Shrestha : Sunday, 26 June, 2022

रवि लामिछानेमा मैले ईमान्दारिताको खडेरी महशुस गरें है...! जस्तो : ६२-६३ पछिको जुन कथित परिवर्तन...

पेट्रोलियम पदार्थको बैकल्पिक प्रयोगलाइ महत्व दिने कि !

प्रहार जैशी : Friday, 24 June, 2022

बिश्वको बिभिन्न मुलुकको बढदै गरेको महंगी र मुल्य बृद्धिको असर हाम्रो देश नेपालमा पनि प्रत्यक्ष...

भर्खर जापान आएकी बिद्यार्थीको नाममा आमालाई म्यासेज !

: Monday, 13 June, 2022

सन्चै हुनुहुन्छ नि आमा ?म सन्चै छु । तपाइ कि छोरी अब ठुली भईसकेकी छे...

प्रवासी बालेनहरु ! -सागर रिजाल

: Monday, 23 May, 2022

जुन जोगी आए पनि कानै चिरेको भनेझै बेलाबेलामा एक्कैछिन खैलाबैला मच्चाऊन त धेरै आए तर...

देश टाट पल्टिँदै छिटै श्रीलङ्का बन्ने बाटोमा…!

नारायण गाउँले : Thursday, 24 March, 2022

देश कसरी टाट पल्टिँदै छ र छिटै श्रीलङ्का बन्दै छ भन्ने बुझ्न अर्थविद् या गणितज्ञ...

‘अधिकांश युट्युबे : लगाम बिनाको रातो घोडा’ अनि टिकटक र फेसबुके ?

: Saturday, 12 March, 2022

सुचना प्रबिधीको बिकाशले सन्सार ‘एकै छानो मुनीको घर’ जस्तै भएको बर्तमान दुनिया अनि बढ्दो ग्लोबलाईजेशनको...

"वाह ! हाम्रो जमानाको बिबाह" कठै ! अहिलेका बिहे !

निर्मल घिमिरे : Wednesday, 09 March, 2022

गाडी चढेर जन्ती जाने र मन्दिरमा बिहे गर्ने हुँदैनथ्यो ।आँगन पोलेर छोरी दिनु/ बुहारी भित्राउनु...