(Japan) 20 th May | 2022 | Friday | 3:36:44 AM || (Nepal) 12:21:44 AM
 
 

देश टाट पल्टिँदै छिटै श्रीलङ्का बन्ने बाटोमा…!

नारायण गाउँले : Thursday, 24 March, 2022

देश कसरी टाट पल्टिँदै छ र छिटै श्रीलङ्का बन्दै छ भन्ने बुझ्न अर्थविद् या गणितज्ञ...

‘अधिकांश युट्युबे : लगाम बिनाको रातो घोडा’ अनि टिकटक र फेसबुके ?

: Saturday, 12 March, 2022

सुचना प्रबिधीको बिकाशले सन्सार ‘एकै छानो मुनीको घर’ जस्तै भएको बर्तमान दुनिया अनि बढ्दो ग्लोबलाईजेशनको...

"वाह ! हाम्रो जमानाको बिबाह" कठै ! अहिलेका बिहे !

निर्मल घिमिरे : Wednesday, 09 March, 2022

गाडी चढेर जन्ती जाने र मन्दिरमा बिहे गर्ने हुँदैनथ्यो ।आँगन पोलेर छोरी दिनु/ बुहारी भित्राउनु...

जापानमा कोभिड-१९ क्वारेन्टाइन - मेरो अनुभव

: Monday, 07 March, 2022

जापानमा विदेशबाट आउने सबै यात्रुले (तीन वटा खोप लगाइसकेका बाहेकले) तीन दिनसम्म अनिवार्य होटेल क्वारेन्टाइनमा...

‘चैते कमरेड’ : निर्मल घिमिरे

: Thursday, 03 February, 2022

उमेरले लगभग दुइ-बिसको हाराहारीको हुदो हो कमरेड बैकुण्ठ । माथिल्लो ओठ देखी तल्लो ओठसम्म मुखलाई...

एनआरएनए जापान विवाद गर्नु 'विधि, विधान र पद्धतिको सामान्य ज्ञान नहुनु'

दिलीप कंडेल : Friday, 07 January, 2022

सन्दर्भ हो एनआरएनए जापानको विवादको बारे, म त्यति धेरै बुझ्दा पनि बुझ्दिन, त्यति धेरै टांग...

जापान विद्यार्थी भिषा प्रवेशको ताजा अवस्था पर्खाइमा रहेकाहरुको विकल्प

azay rana : Monday, 03 January, 2022

जापानमा यतिबेला ओमिक्रोन  भाइरसको संक्रमण बढिरहेकाले जापानले नयाँ  विद्यार्थीका लागि प्रवेश कहिलेबाट खुलाउछ भन्ने निस्चित...

‘ओखाने मोचीहरुको क्लब’ जस्तो नबनोस हाम्रो एनआरएनए जापान

Nirmal Ghimire : Thursday, 04 November, 2021

मैले देख्न चाहेको एन। आर। एन। ए। जापान स्(‘एक पटकको नेपाली सधैंको नेपाली’ भन्ने मुल...

एउटा 'कत्थ्य जापानी घटना' : अवस्था र व्यक्ति अनुसारको सोच !

निर्मल घिमिरे : Wednesday, 03 November, 2021

जापानको एउटा बैंक लुट्ने क्रममा लुटेराले कराउदै भन्यो: "कोही हलचल नगर्नू। यो पैसा राज्यको हो।...

'जीवनलाई फगत दुर्घटना नबनाऔं संयमतापूर्वक जीउन सिकौं'

yasoda nepal : Saturday, 23 October, 2021

जीवनलाई संयमतापूर्वक जीउनुपर्ने परिप्रेक्षमा विगत शताब्दीमा ओशोको नयाँ चिन्तनले अर्को एक उपाय सुझाएको पाइन्छ अध्यात्त्म...

एक बन्दी जीवन ‘आत्मकथा’

: Sunday, 03 October, 2021

✍️लेखक : अमर देव बाँस्तोला ...

एमसीसी साम्राज्यवादको एउटा स्वरूप हो

Bharat Pokharel : Wednesday, 08 September, 2021

सन १९६१ मा अमेरिकी राष्ट्रपति जोन एफ केनेडीले विदेशी सहयोगको माध्यमबाट अमेरिकाले विश्वमा प्रभाव र...

व्यस्त देश र व्यस्त मानिसहरुको लागि ध्यान कसरी उपयोगी हुन सक्छ ?

: Tuesday, 31 August, 2021

व्यस्त मानिसलाई अबको समयमा सबै भन्दा बढी ध्यानको आवश्यकता छ । हाम्रो जीवन व्यस्तता र...

एनआरएनए सिमित सदस्यको नभई सबैको साझा संस्था कहिले बन्छ ?

: Thursday, 19 August, 2021

'गैर आवासीय नेपाली' भन्नाले नेपाली मूलको विदेशी नागरिक सम्झनु पर्छ र सो शब्दले विदेशमा बस्ने...

'तालिबान' घोकाइएको आतंककारी र बास्तविक अफगानी युद्ध श्रृंखला

Bhesh Narayan Shrestha : Tuesday, 17 August, 2021

दक्षिण एसियाको बिशेष गरेर दुई देश नेपाल, अफगानिस्तान  ल्याण्ड लक कन्ट्री हुन ।  नेपाल जस्तो पहाडै...